БУЛІНГ - що потрібно знати!

Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти.docx

Як запобігти булінгу в учнівській спільноті –

памятка для педагога

-  Якщо ви помітили або запідозрили булінг, повідомте адміністрацію освітнього закладу.

- Не приховуйте випадки булінгу в класі заради збереження репутації школи.

- Залучіть психологічну службу до розв’язання проблеми.

- Не ігноруйте прояви агресивної або провокативної поведінки учнів.

- Негайно   втручайтеся у конфлікт.

- Не підтримуйте жодну сторону учасників конфлікту.

- Ретельно аналізуйте причини виникнення булінгу. Не шукайте винного.

- Допоможіть однокласникам потурбуватися про того, кого ображають.

- Будьте неупередженими у своїх оцінках, діях і висловлюваннях.

- Говоріть з учасниками конфлікту наодинці. Не вимагайте від них публічних пояснень чи вибачень. Створіть умови, щоб ситуація не повторилася.

- Розкажіть дітям, що таке насилля. Можливо, булери самі потерпають від агресії батьків, старших братів або сестер і просто копіюють звичну модель поведінки.

-         Створіть у класі атмосферу довірливого спілкування, шукайте спільні інтереси, об’єднуйте дітей.

-         Будьте прикладом толерантного й виваженого ставлення до інши

-         Покажіть дитині, що вона не наодинці з проблемами, підтримайте її й дайте зрозуміти, що вона може розраховувати на вашу допомогу.

-         Проконсультуйтеся з практичним психологом. Не залишайте справу, як є, сподіваючись, що ситуація сама зійде нанівець. Без допомоги фахівця не обійтися.