Безпека життєдіяльності вихованців

ПАМЯТКА     ДЛЯ  БАТЬКІВ

З ОХОРОНИ  ЖИТТЯ ТА  ЗДОРОВ’Я  ДИТИНИ

I. ЗАГАЛЬНІ

1. Батьки повинні протягом року:

- віддавати дитину в руки вихователя;

- не дозволяти забирати дитину неповнолітнім  дітям; незнайомим особам, особам, які знаходяться в нетверезому стані;

2. Не залишати в доступному місці сірники, вогнестрільну зброю, колючі та ріжучі предмети, ліки.

3. Не дозволяти користуватися електричними приборами.

4. Не торкатися  руками незнайомих предметів.

5. Оберігати дітей від укусів собак, кішок.

6. Оберігати дітей від отруєння  рослинами, грибами, ягодами.

7. Під час купання в водоймищах не залишати дітей без нагляду дорослих, вчити їх плавати, знайомити з правилами поводження на воді..

8.Знайомити й притримуватися правил дорожнього руху, визначати безпечні від руху транспорту місця для катання на велосипеді, для ігор з м’ячем.

II. ПОПЕРЕДЖЕННЯ  ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНОГО ТРАВМАТИЗМУ

Необхідно:

1. Вчити дітей переходити вулиці на зелений сигнал світлофору,  у встановлених місцях та підземних переходами;

2. Не дозволяти дітям з’являтися зненацька перед транспортними засобами.

3. Вчити дітей правильно обходити транспорт, що стоїть: автобус, тролейбус – позаду, трамвай – спереду.

4. Не дозволяти дітям самостійно їздити на громадському транспорті.

5. Не допускати ігор дітей на проїжджій частині дороги.

6. Не дозволяти дітям грати з м’ячем, кататися на велосипеді, ковзанах, санчатах, роликах на проїжджій частині дороги та поблизу неї – це може коштувати дитині життя.

7. Не чіплятися на підніжку транспорту і не стрибати на ходу, щоб своїм прикладом не заохотити дітей.

8. Не подавати дітям негативних прикладів, порушуючи правила дорожнього руху.

ІІІ. ПОПЕРЕДЖЕННЯ  ТРАВМАТИЗМУ  ПІД ЧАС   ВІДПУСТКИ  БАТЬКІВ

1. Забороняйте ходити до лісу без супроводу дорослих.

2. Під час перебування у лісі разом з дітьми не збирайте та не вживайте незнайомі гриби, ягоди, рослини.

3. Не розводьте у лісі багаття під час посухи: при виникненні необхідності в цьому, розмістіть вогнище на відкритому місці і після використання ретельно загасіть його та засипте землею..

4. Обстежте місця установки намету в лісі з метою уникнення небажаної зустрічі зі зміями, бджолами, мурахами тощо.

5. Для походу в ліс одяг дитини підбирайте таким  чином, щоб оптимально захистити її від комах, кліщів та інших несподіванок..

6. Не засмічуйте навколишнє та не залишайте після себе жодних слідів  свого перебування.

ІV. ПОПЕРЕДЖЕННЯ  ПОЖЕЖІ   ВІД  ДИТЯЧИХ     ПУСТАЩІВ З    ВОГНЕМ

НЕОБХІДНО ВИКОНУВАИ НАСТУПНІ ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ:

1. Зберігати сірники в місцях, недоступних дітям.

2. Не дозволяти дітям  розводити багаття, включати електронагрівальні прилади тощо.

3. Не дозволяти дітям користуватися газовими приладами.

4. Тримати в недосяжних дітям місцях рідини, які легко займаються (бензин, ацетон, спирт тощо).

5.Не допускати перегляд телепередач дітьми без догляду дорослих.

6. Не залишати малолітніх дітей без догляду.

7. При виникненні пожежі негайно викликайте пожежну охорону за телефоном „101”.

V. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ  ОСОБИСТОЇ  БЕЗПЕКИ.

1. Не залишати дітей одних, навіть на короткий час.

2. Навчати дітей користуватися дверним вічком.

3. Не дозволяти відчиняти двері незнайомій людині, навіть одягненій в міліцейську форму.

4. Не дозволяти дітям розмовляти з незнайомими людьми на вулиці.

5. Вчити користуватися телефоном для виклику службу „101, 102, 103, 104”.

6. Забороняти дітям підбирати на вулиці незнайомі  предмети – вони можуть бути небезпечними.

7. Забороняти грати ріжучими, гострими та вибухонебезпечними предметами..

8. Забороняти користуватись  ліфтом без супроводу дорослих, а також заходити у ліфт з незнайомими людьми.

9. Вчити дітей звертатися за допомогою до людей які працюють у правоохоронних органах.

10. Не дозволяти дражнити  тварин. Попереджувати зародження в дитині жорстокого відношення до „друзів наших менших”.